رنگ سال لباس بچه گانه ۱۴۰۱

آنچه در این مقاله می خوانید...

رنگ ترند سال ۲۰۲۲  چیست؟ترکیب رنگ‌های گرم در لباس کودکترکیب رنگ‌های سرد در لباس کودکایا از تاثیر رنگ لباس بر روان کودک اگاه هستید؟
pantone color of the year 2022

با توجه به تحقیقات زیادی که بر روی کودکان مختلف در سراسر جهان انجام شده است مشخص شده با توجه به روحیه حساس و لطیف کودکان رنگ ها تاثیرات فراوانی بر روان آنها دارند. اگر شما هم علاقه مند به دانستن این مطلب هستید در این مقاله از کیدی پوش همراه ما باشید. رنگ ترند سال چیست؟ این رنگ توسط چه کسی انتخاب میشود؟ چه رنگی برای لباس کودک مناسب است؟ رنگ لباس کودک چه تاثیری بر روان کودک دارد؟

رنگ سال لباس بچه گانه

 

رنگ ترند سال ۲۰۲۲  چیست؟

شاید برایتان جالب باشد که پشت هر انتخاب رنگی مفهومی وجود دارد که شاید حتی به ذهنتان هم نرسیده باشد و این رنگ انتخابی متاثر از مسائل زیادی است. مثلا رنگ سال ۲۰۲۱ بر اساس شرایط کرونایی جهان به رنگ زرد و خاکستری انتخاب شد.

بعد از گذشت یک سال سخت کرونایی برای صنعت مد، اینبار در سال ۲۰۲۲ شرکت پنتون تصمیم گرفت رنگ آبی بنفش به رنگ گل پریوش را ( با کد PANTONE 17-3938 ) که نماد گذر از عصر حاضر و انتقال به عصری جدید است به عنوان رنگ سال انتخاب نماید.

pantone color of the year 2022

 

همه ی ما با کلیشه ی تکراری رنگ صورتی برای لباس های دخترانه و رنگ ابی برای لباس های پسرانه اشنایی داریم. اما اگر کمی از این کلیشه فاصله بگیریم می توانیم انتخاب های متعدد هیجان انگیزی داشته باشیم. ترکیب رنگ لباس کودک ۲۰۲۲ با انچه در مورد رنگ سال گفته شد کمی تفاوت دارد. در واقع رنگ لباس کودک از اصول خاصی پیروی نمیکند و به سلیقه شخصی والدین مربوط است. اما شاید گاهی بعضی پدر و مادرها علاقه ی زیادی به انتخاب استایل کودک مطابق با ترندهای هر سال داشته باشند.

مطالعات نشان داده اند رنگ ها نه تنها مغز کودک بلکه تمام سیستم عصبی او را تحت تاثیر قرار می دهند پس بهتر است از رنگ های مناسب  استفاده شود.

اما واقعا چه رنگی مناسب کودکان است؟ بهتر است از چه ترکیب رنگهایی در لباس های کودکانه استفاده شود؟

 

ترکیب رنگ‌های گرم در لباس کودک

رنگ‌های گرم  انرژی بخش هستند. قرمز، نارنجی، زرد و قهوه‌ای در این دسته قرار می‌گیرند. قرمز باعث ایجاد هیجان شده و انرژی بدن را بالا می‌برد و حضور این رنگ در لباس بچه ها می‌تواند شور و هیجان کودک را بیشتر کند اما این رنگ‌ها برای کودکانی که بیش فعالند مناسب نیست.همچنین باید توجه شود استفاده بیش از حد از رنگ قرمز به تنهایی نیز باعث افزایش  اضطراب و پرخاشگری کودک میشود.ترکیب رنگ های گرم با رنگ‌های آرامش‌بخشی همچون آبی بسیار مناسب است.

 

ترکیب رنگ‌های سرد در لباس کودک

رنگ‌های سرد مثل رنگ آبی و سبز و بنفش نیز می توانند در لباس کودک استفاده شوند که هر کدام احساس متمایزی را در کودک ایجاد میکنند.رنگ سبز حس طبیعت در کودک به وجود می اورد و  رنگ آبی باعث آرامش کودک کاهش سرعت ضربان قلب و تنفس او می‌شود و اعتماد به نفس کودک را نیز تقویت میکند.رنگ بنفش نیز می تواند در اعتماد به نفس کودک تاثیر گذار باشد.

 

ایا از تاثیر رنگ لباس بر روان کودک اگاه هستید؟

نارنجی :این رنگ گرم و دوستانه باعث برون گرایی و استقلال میشود و اعتماد به نفس را تقویت میکند.

زرد:باعث تقویت حافظه و نشاط میشود و گاهی باعث افزایش انگیزه نیز میشود.

قرمز: باعث تحریک بدن و ذهن و افزایش فشارخون و تنفس میشود.

آبی: برعکس رنگ قرمز باعث ارامش ذهن و بدن میشود و کاهش فشار خون و تنفس را به دنبال دارد.

سبز: رنگی تسکین دهنده است که اضطراب را کم و تمرکز را افزایش میدهد.

 

سخن پایانی اینکه در استفاده از رنگ های گرم بهتر است اعتدال رعایت شود. درست است که استفاده از رنگ های شاد باعث بهبود روحیه و شادی عمومی میشود ولی برای استفاده از لباس تیره هم هیچ محدودیتی وجود ندارد و اتفاقا برای تنوع بخشیدن عالی است. از دیدگاه روانشناختی و روانشناسی کودک، هر رنگ هم‌ دارای اثرات مثبت و هم اثرات منفی است. پس بهتر است برای لباس کودکان از ترکیب دو یا چند رنگ استفاده کنیم.

 

سپاس از اینکه با این مقاله از عمده فروشی لباس بچه گانه کیدی پوش همراه بودید.

کیدی پوش
0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.